עיצוב פנים כולל בשנים האחרונות גם שילוב יצירתי של עיצוב ריהוט בין אם הוא ריהוט פלסטיק או ריהוט גן.
עיצוב ריהוט הוא שם כולל למכלול של חפצים המצויים בביתינו באופנים שונים ובתנועות מסויימות. לכל אחד מן הבתים הממוצעים בישראל יש סגנון עיצוב ריהוט ובנייה שונה, הכולל בתוכו גם נוחות וגם עניין, פרקטיות והשראה, לכל אחד מאלו מתווסף עיצוב ריוהט שהוא נושא חדשני, מעניין ופורץ דרך אצל מי מאלו המעוננינים להתחדש, להעשיר ולהנות. בין שאר הרהיטים המעוצבים היום ניתן למצוא אין ספור של הצעות ורעיונות פרקטיים ומעוצבים בו זמנית המתחדשים בכל יום כמעה.
לקטגוריית עיצוב ריהוט נכנסות פינות ישיבה, ספות מסוגים שונים, כורסאות וכן כורסאות טלוויזיה, מזנונים, קונסולות, פינות אוכל וביניהם שולחנות וכסאות, חדרי שינה הכוללים, מיטות, שידות, ארונות ועוד כמה פרטים קטנים על הדרך.
עיצוב ריהוט הוא דבר שנתן לראות ולרכוש בכל אחד מחנויות הריהוט השונות המוצעות לכלל הקונים בערים השונות בישראל וכן בפרסומים ובהוצאות מיוחדות עם שינוים במוזאונים ובתערוכות שונות המתקיימות על ידי סטודנטים ועובדים בתחום המפתחים מידי עונה פריטי עיצוב ריהוט חדישים אשר יש בהם את כל אשר כל לקוח היה רוצה בין רהיטי ביתו.
עיצוב ריהוט הוא אמנם תחום פשוט ואלמנטרי אשר רכישה בו מוציאה אותנו ידי חובת יצירת בית וריהיטים התואמים לאיפיוניים של כל אחד מאיתנו, אך מדובר ברעיון ואהבה הכוללים בין השאר כיתות רגליים, מחירים גבוהים אולי והרבה פשרות.
מעניין מאוד להציץ בחנויות אשר בהם עיצוב ריהוט הוא הדבר החם הבא, השימוש בצבעים הנועזים, בדוגמאות יוצרואת דופן ובהרבה שגעון יצירתיות מביא אל ביתו של כל אחד מן האנשים הרוכשים מוצרים אלו עבור ריהוט גן או עיצוב פנים, סדר אחר, שיגעון ויופי בו זמנית. חומרי הגלם מהם עשויים כל אחד מן הרהיטיםם הוא שונה ומיוחד בפני עצמו, ריהוט פלסטיק כדוגמא הוא אחד מדרכי עיצוב ריהוט החדשניים, העדכניים והזורמים בשוק המכירות, בקטלוגי רכישה של חברות עיצוב ריהוט אפשר להשים לב גם לתוכן ממנו עשוי הרהיט, גם למחיר וגם לצבע המוצעים ברכישת מוצר זה. כל שעליכם לעשות הוא ללכת על פי הלב וההתאמה המלאה לבית הפרטי שלכם, רק כדי להפוך אותו שונה ומיוחד יותר.