שאלות ותשובות עיצוב פנים

מה ההבדל בין מעצב פנים לאדריכל?

ההבדל בין שני המקצועות, הוא בעיקר אופי העבודה וההתנהלות אל מול הלקוח. עבודת האדריכל, מתבצעת ברובה מהמשרד וכוללת בתוכה עבודה מול הרשויות. האדריכל הוא האחראי לצורה והחומרים החיצוניים של המבנה ולרוב גם יתרכז בהם בעיקר. לעומת זאת, מעצב פנים אחראי לפנים הבית – קירות, חלוקה, חומרים, ריצוף, צבעים, שילובים, המטבח, רהיטים, בדים, תאורה ואוירה. כל אלו חייבים לחבור יחד בהרמוניה מושלמת, המשלבת בתוכה ראייה אומנותית, פרקטית ופונקציונאלית.
עבודתו של מעצב הפנים, כוללת גם עבודה וחשיבה, מתוך האתר ובשיתוף עם הלקוח, התייעצויות עם בעלי מקצוע רבים ומתן ליווי ופיקוח על העבודות המתבצעות בשטח.

ובנוסף הוספתי לך את החלק מבקובץ המצורף

מעצב הפנים מתכנן את כל מרחב המחיה הפנימי של מבנה מסוים בהתאם לדרישות הלקוח שבאות לידי ביטוי במספר היבטים בהם מיקום, תקציב, פונקציונאליות, טעם אישי ועוד. יכולת הביטוי האישית שלו באה לידי ביטוי באמצעות סגנון העיצוב שלו.

האם יש צורך במעצב פנים בנוסף לאדריכל?

האם יש צורך במעצב פנים בנוסף לאדריכל?

במידה והאדריכל אינו מעניק שרותי עיצוב פנים, ע"י מעצבי פנים מטעם משרדו, כדאי מאוד לשכור מעצב פנים חיצוני אשר יעבוד בשיתוף עם האדריכל וכך הפרויקט שלכם, יקבל את מלוא תשומת הלב, בעיצוב הפנים והחוץ.

האם מעצב פנים יכול להגיש תוכניות לאישורים?

לא. מעצב פנים אינו יכול לעשות זאת אלא אדריכל או מהנדס.
ניתן לעבוד עם מעצב פנים בכל פרויקט ללא יוצא מן הכלל, כך יהיה לכם את מי שיעצב ממש את הבית או העסק שלכם, מעצב הפנים מעצב את פנים החלל מ-א' ועד ת' ובמידה ויש צורך בהורדת קירות תומכים, עמודים ושינוי פתחים חיצוניים, אז ניתן להעביר את תוכניות המעצב, לאדריכל או מהנדס והם יכינו את כל האישורים הנדרשים. שיטה זאת על פי רוב, חוסכת כסף רב.

מהו שכר מעצב פנים?

שכרו של מעצב הפנים, תלוי ברמת מעורבתו בפרויקט. ישנם מקרים, אשר בהם יתבקש המעצב פנים, לבצע תוכניות עבור שיפוץ קל בבית או העסק. ישנם מקרים בהם הוא יתבקש לתכנן ולעצב מספר מצומצם של חדרים בבית או לבצע סטיילינג לבית – ריהוט, תוכניות צבע, תאורה , תמונות וכו'. בפרויקטים גדולים ורציניים יותר, מעצב הפנים יהיה אחראי לתכנון ועיצוב כל החלל מההתחלה ועד הסוף , בחירת החומרים, הרהיטים, אביזרים דקורטיבים, גופי תאורה, תוכניות חשמל ואינסטלציה, תכנון פתחים, חלוקת החלל ועוד המון המון דברים אשר דורשים יותר זמן השקעה.
על כן, עבור כל לקוח התמחור יהיה שונה ,בהתאם לפרויקט והשירותים שיבחרו.

קנינו דירה מקבלן והקבלן מאפשר לנו לבצע בה מספר שינויים, האם ניתן לשכור מעצב פנים אך ורק לשינויים האלו?
כן וכדאי גם, לעיתים אנשים נוטים להוריד קיר ולהקטין חלל מסויים כי נורא חשוב להם המטבח למשל, אבל הם לא תמיד שמים לב על גבי התוכניות כיצד הם הורסים חדר אחר בבית. מעצב פנים יוכל לשמש לכם עזר רב בשינויים שאתם מעוניינים לבצע ומעבר לכך יוכל לראות את דירתכם העתידית, לתת חוות דעת ואולי לשנות דברים נוספים שלא חשבתם עליהם.
האם חותמים על חוזה כלשהו עם מעצב פנים?
בוודאי!, החוזה אשר תחתמו מול מעצב הפנים נועד בכדי להגדיר בין השאר זמנים לביצוע הפרויקט, חובותיו כלפיכם, התשלום הכספי ועוד.
לי ולבעלי יש טעם מעולה, אך בעקבות חוסר זמן אנו שוקלים לקחת מעצב פנים, האם כדאי או שמא להסתפק רק בקבלן והנחיות שלנו?

לא כדאי לעשות דבר כזה ובמיוחד לא לסמוך על קבלן שיעצב לכם את הבית כשאתם לא בסביבה.
מעצב פנים הינו פיתרון מעולה לאנשי קריירה, אשר אינם יכולים להימצא בבית או בעסק כאשר מתבצעות העבודות שם. מעצב הפנים יוכל להקפיד על כך שכל מה שתכננתם יחד וביקשתם מהמעצב שיעצב עבורכם יתבצע בדיוק כפי שאתם רוצים.
בנוגע לטעמכם המשותף, אני ממליץ גם לאנשים שיש להם סגנון, טעם ואפילו שיש להם תמונה בראש, כיצד הבית או העסק יראו, כן לקחת מעצב פנים, כי הוא יוכל לדאוג לכך שמה שתראו בדמיונכם יהיה באמת מה שתראו במציאות.

אנו בונים בית, באיזה שלב כדאי לערב את המעצב פנים?

כמה שיותר מוקדם ולהכיר בינו לבין האדריכל, כדי שיוכלו כבר לשתף פעולה.

יש לנו תקציב מאוד מוגבל לשיפוץ ועיצוב מחדש והיינו מעוניינים לעבוד עם מעצב פנים, האם כדאי להוריד מעלויות השיפוץ או שמא לוותר על שרותיו?

אתם יכולים להשאיר את התקציב כפי שהוא, מעצב פנים לא יעלה תמיד בכסף רב ונוסף מכיסכם , מלבד זאת הוא גם יכול לחסוך לכם כסף רב, אם זה באמצעות הפיקוח שלו על העבודות, בחירת הקבלנים יחד איתכם, הנחות שהוא מקבל באופן קבוע בחנויות הרהיטים, החומרים וכו' אשר עימם הוא עובד.
בנוסף לכך , ברגע שיש לכם תקציב מוגדר מראש לעיצוב הבית, מעצב הפנים יהווה עבורכם בקרה תקציבית מעולה וידאג לכך שלא תחרגו ממנו.

האם ניתן לשלם למעצב פנים לפי שעה?
כן, ניתן לעשות זאת ואף כדאי בפרויקטים מסוימים.
האם ניתן להתייעץ עם מעצב פנים לקראת רכישת דירה?

בהחלט כן, ניתן להתייעץ עם מעצב פנים לפני רכישת בית, דירה וגם לפני שכירת מקום למטרה עסקית כלשהי.
מעצב פנים יוכל להעריך את עלויות השיפוץ של הנכס וכיצד גם ניתן להעלות את ערכו.

לידיעתכם ניתן גם לפנות למעצב פנים לפני שמוכרים דירה או נכס אחר. מעצב הפנים יוכל להמליץ על מספר שינויים, שיוכלו לעזור לכם למכור את הנכס ובמחיר שתרצו.

050-6564544